Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wycieraczki ruaszją same

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wycieraczki ruaszją same

    A jakie polecacie amorki do OI kombi tył ?? KYB nie kupię już bo nawet nie wytrzymały dwóch lat i już oba ciekną :evil:

  • #2
    Wycieraczki ruaszją same

    Witam

    To znowu ja. Autko mam od listopada zeszłego roku. Na liczniku ponad 8 tys km. Mam kilka zastrzeżeń do autka, które wypisuję w osobnych wątkach.

    Problem nr 3. Nie wiem jak było wcześniej, ale od jakiegoś miesiąca może dłużej zauważyłem, a raczej usłyszałem dźwięk ruszających wycieraczek. Występuje on zaraz po odpaleniu i ruszeniu. Wycieraczki oczywiście są wyłączone. Słychać dźwięk gumy ruszającej na sucho po szybie. Ruch jest bardzo krótki i go nie widać, jedynie dźwięk sugeruje taką właśnie przyczynę. Zanim pojadę do serwisu chciałbym wiedzieć czy ktoś zaobserwował coś podobnego?

    Pozdrawiam
    --
    JareK

    Komentarz


    • #3
      Tak ma być. Co któreś uruchomienie samochodu bez używania wycieraczek zmieniana jest ich pozycja na szybie. Dzięki temu pióra się nie niszczą tak szybko. Było już o tym.

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez JareK77
        Zanim pojadę do serwisu chciałbym wiedzieć czy ktoś zaobserwował coś podobnego?
        ZOSTAW serwis w spokoju -> to jest funkcja coby się guma wycieraczki równo zużywała, wszystko jest jak najbardziej OK

        P.S instrukcja obsługi gryzie czy co ??!!
        Pozdr. Przemek

        Komentarz


        • #5
          Dzięki za odpowiedź. Hmm... skoro tego wcześniej nie słyszałem, to może pióra już do wymiany, ale poza tym pracują jeszcze cicho i ładnie zbierają wodę
          --
          JareK

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez JareK77
            to może pióra już do wymiany,
            nie do wymiany.....tak ma być żeby wycieraczki się do szyby nie lepiły
            Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

            Komentarz


            • #7
              W OII było to nawet opisane w instrukcji obsługi...
              BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

              SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez JareK77
                Hmm... skoro tego wcześniej nie słyszałem
                Wcześniej cieszyłeś się samochodem, a teraz szukasz dziury w całym



                CB Harry II ASC + Triflex

                Pozdrawiam Mirek!!

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez shado
                  W OII było to nawet opisane w instrukcji obsługi...
                  W O3 też jest w instrukcji, s.70:
                  "Po każdym co trzecim wyłączeniu zapłonu następuje zmiana położenia spoczynkowego
                  wycieraczek. To przeciwdziała przedwczesnemu zużyciu się gumek wycieraczek."
                  Skoda O3 5E 2014 1.4TSI DSG Combi od 2014.04
                  Audi A3 8L 2001 1.9TDI MG5 5D od 2007.04 do 2014.07

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez eaglemirek
                    Wcześniej cieszyłeś się samochodem, a teraz szukasz dziury w całym
                    A może zamiast szukać dziury w całym, lepiej poświęcić ten czas na poczytanie instrukcji :P

                    Zamieszczone przez Qgar
                    W O3 też jest w instrukcji, s.70:
                    BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                    SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez shado
                      Zamieszczone przez eaglemirek
                      Wcześniej cieszyłeś się samochodem, a teraz szukasz dziury w całym
                      A może zamiast szukać dziury w całym, lepiej poświęcić ten czas na poczytanie instrukcji :P

                      Zamieszczone przez Qgar
                      W O3 też jest w instrukcji, s.70:
                      Pozdrawiam,

                      Bomber
                      __________________
                      O3 2,0 TDI Elegance Silver Arrow :-) http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69414
                      + "Lodówka" :-)

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez JareK77
                        to może pióra już do wymiany
                        To Cię będzie kosztowało jakieś 150zł (za ori), jak dobrze trafisz. To cena za sam przód.
                        O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez kylo76
                          Zamieszczone przez JareK77
                          to może pióra już do wymiany
                          To Cię będzie kosztowało jakieś 150zł (za ori), jak dobrze trafisz. To cena za sam przód.
                          Nie tak źle, z tyłu i tak nie mam wycieraczki i nie żałuję. Zauważyłem, że przy lekkich opadach szyba i tak jest sucha (w sensie bez kropel wody utrudniających widzenie), środkiem tylko cieknie sobie strumyczek z wolna... z dachu
                          --
                          JareK

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez JareK77
                            Zamieszczone przez kylo76
                            Zamieszczone przez JareK77
                            to może pióra już do wymiany
                            To Cię będzie kosztowało jakieś 150zł (za ori), jak dobrze trafisz. To cena za sam przód.
                            Nie tak źle, z tyłu i tak nie mam wycieraczki i nie żałuję. Zauważyłem, że przy lekkich opadach szyba i tak jest sucha (w sensie bez kropel wody utrudniających widzenie), środkiem tylko cieknie sobie strumyczek z wolna... z dachu
                            Wycieraczka przydaje się zimą gdy pada śnieg - przy deszczu nie jest konieczna ale przydatna :-)
                            Pozdrawiam,

                            Bomber
                            __________________
                            O3 2,0 TDI Elegance Silver Arrow :-) http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69414
                            + "Lodówka" :-)

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez JareK77
                              Nie tak źle, z tyłu i tak nie mam wycieraczki i nie żałuję. Zauważyłem, że przy lekkich opadach szyba i tak jest sucha (w sensie bez kropel wody utrudniających widzenie), środkiem tylko cieknie sobie strumyczek z wolna... z dachu
                              Po roku użytkowania jak staniesz na deszczu i będziesz musiał wycofać to zauważysz jej potrzebę.
                              Teraz jak szyba jest nowa i gładka to kropelki powstają i jest w miarę ok. Później będzie coraz gorzej....
                              Diagnostyka komputerowa samochodów - Poznań i okolice

                              Komentarz


                              • #16
                                Octavią jeżdżę od listopada. Dziś stukło 10 kkm. Dużo, dużo wcześniej jeździłem maluchem kilka lat, później Seatem Toledo chyba z 9 lat, następnie Fabia Combi i teraz nowa Octavia. Jak widzisz większość aut nie miało tylnej wycieraczki. Za kółkiem już w sumie 20 lat, jak właśnie się doliczyłem. Po doświadczeniu z Fabią obawiałem się braku tylnej wycieraczki, lecz szybko przypomniałem sobie jak parkuje się patrząc tylko w boczne lusterka. Dodatkowo pomaga też pipanie czujników parkowania - oby były sprawne jak najdłużej Kupując drugi raz nie wybrał bym tej wycieraczki - strasznie szpeci auto, moim zdaniem
                                --
                                JareK

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez JareK77
                                  szpeci auto, moim zdaniem
                                  Moim też, ale to kwestia gustu i przyzwyczajenia. Antenę do radia mam w tylnej szybie, więc wycieraczka będąca zwieńczeniem auta byłaby nie na miejscu.
                                  O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Też celowo nie wziąłem wycieraczki tylnej szyby, moim zdaniem psuje wygląd samochodu, bez wycieraczki samochód bardziej przypomina sedana (a lubię sedany).
                                    Wyniki podane w ikonce poniżej mogą zawierać również zużycie paliwa przez system niezależnego ogrzewania tzw "Webasto" (bierze paliwo z baku samochodu)

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Parę lat temu jeździłem Oplem Astrą Classic Sedan bez wycieraczki z tyłu i brakowało mi jej.
                                      Potem O1 Combi z wycieraczką z tyłu, ale założyłem dłuższą niż standardowa, żeby więcej ścierała z szyby.
                                      Teraz O3 Liftback z wycieraczką z tyłu, bo nie wyobrażam sobie, żeby miałoby jej nie być. Takie czasy, że prowadząc trzeba bacznie obserwować sytuację na drodze także za pojazdem i myśleć za wszystkich uczestników drogi dookoła, a wycieraczka z tyłu to ułatwia w kiepskich warunkach pogodowych.

                                      P.S. Zniesienie obowiązku posiadania w samochodzie chlapaczy też IMHO było kiepskim posunięciem.
                                      Pozdrawiam,


                                      Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                                      Komentarz

                                      POWRÓT NA GÓRĘ
                                      Pracuję...
                                      X